OU

Odyseja Umysłu

WKA

WKA

Wybitnie Kreatywni Automatycy

Jesteśmy grupą studentów Politechniki Gdańskiej. Studiujemy automatykę i robotykę na katedrze Systemów Decyzyjnych i Robotyki na Wydziale ETI.

Członkowie naszej grupy: (na zdjęciu od lewej)  Adam Zakrzewski, Mateusz Piwowarski, Hanna Kotas, Tomasz Kamiński, Tomasz Merta, który jest jednocześnie opiekunem Odysei na naszej katedrze, oraz nieobecny na zdjęciu Bartłomiej Tański.

Nagroda Ranatra Fusca za Wybitną Kreatywność to najwyższy zaszczyt w Odysei Umysłu. Przyznawana jest drużynom, które podjęły wyjątkowe ryzyko twórcze lub wykazały się niezwykłą kreatywnością poprzez pomysł, rozwiązanie lub działanie łamiące schematy i daleko wykraczające poza przewidywalne ramy rozwiązania danego Problemu. Otrzymanie Nagrody Ranatra Fusca na etapie Finału Ogólnopolskiego gwarantuje awans na Finały Światowe.

Tegoroczne Finały Światowe odbywają się w mieście Ames w stanie Iowa, USA. Aby wziąć w nich udział niezbędne jest pozyskanie sponsorów.

Na stronie publikowane będą informacje o samym konkursie, nagrodach jak i firmach, które zdecydują się nas wesprzeć w dążeniu do wyjazdu.

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na facebooku:

WKA na facebooku

oraz przeczytania artykułu na stronie PG:

 Wybitnie kreatywne zwycięstwo

23. Finał Ogólnopolski

W dniach 29-30 marca tego roku Gdańsk gościł najlepszych z najlepszych, czyli 119 drużyn, które uzyskały awans do ogólnopolskiego finału Odysei Umysłu. Odbyły się one w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina, a nasze koło reprezentowały dwie niezwykle silne ekipy, które zdominowały rywalizację. Oto ich osiągnięcia:

  1. 1 miejsce w 23 Ogólnopolskim Finale „Odyseja Umysłu”-Problem „Strachy na Lachy” (MEN, 2013), (SafeIDEA: Karolina Drobotowicz, Zuzanna Opyd, Rafał Gajewski, Wiktor Szulfer oraz Aleksandara Najda/Coach, 2013)
  2. 3 miejsce w 23 Ogólnopolskim Finale „Odyseja Umysłu”- Problem „Wszystko się Ułoży” (MEN, 2013), (SafeIDEA: Hanna Kotas, Tomasz Kamiński, Mateusz Piwowarski oraz Mateusz Wolski/Coach, 2013)
  3.  Nagroda Ranatra Fusca za wybitną kreatywność w 23 Ogólnopolskim Finale „Odyseja Umysłu”- Problem „Wszystko się Ułoży” (MEN, 2013), (SafeIDEA: Hanna Kotas, Tomasz Kamiński, Mateusz Piwowarski oraz Mateusz Wolski/Coach, 2013)
Nagrody ze

Puchary, dyplomy (powyżej) oraz sława i szacunek zdobyte przez naszych reprezentantów.

 

przezroczyste logo

Dodaj komentarz